LightMice Oyun Kuralları

_________________________________________________________________________________________________

 Bu makalede yazanlar, LightMice oyun kurallarıdır. Oyun kuralları tüm oyuncular için geçerlidir. Oyun kurallarını ihlal eden oyunculara asla tolerans gösterilmez. Oyun kurallarını ihlal eden oyuncular, oyundan bir süre uzaklaştırılır.  Bu makale oyun kurallarını ve sohbet kurallarını içerir. LightMice kurallarını tüm oyuncular okumuş/kabul etmiş sayılır.

1- Hile kullanmak yasaktır: Her türlü hile kullanımı yasaklanmıştır. Hile kullanma cezası süresiz uzaklaştırılmadır. Ayrıca IP kontrolü sayesinde diğer hesaplarınızın profilleri sıfırlanır. Bu konuda ekip olarak çok ciddiyiz.

2- Oyun hataları/bugları: Oyun hatalarını kullanmak sizin zararınıza olacaktır. Oyun hatalarını İLETİŞİM sayfasından bildirerek oyun içerisinde hediyeler kazanabilirsiniz. Oyun hatalarını kullanmak ve dağıtmak oyundan 24 saat uzaklaştırılmaya sebep olacaktır.

3- Ban takımı kurmak yasaktır: Oyun içerisinde organize olup, rastgele veya hedef seçilen oyuncuyu banlamak yasaktır. Ban takımında yer alan kişiler tespit edildiği zaman hesaplar 24 saat oyundan uzaklaştırılır. 

 LightMice Sohbet Kuralları

1- Reklam yapmak yasaktır: LightMice serverimizde, başka bir serverin reklamını yapmak yasaktır. Sohbet alanında +18 site paylaşmak yasaktır. Reklam yapmanın cezası: 24 saat yasaklanmadır. Site paylaşmanın cezası ise: 2 saat olarak belirlenmiştir.

2- Hakaret / Huzur ve Düzen bozmak yasaktır: Kaliteli bir oyun için sohbet alanında hakaret, huzur ve düzen bozmak yasaktır. Yapılan ihlalin yapısına göre ceza verilir. Minimum işlem: 1 saat mute (konuşamama) cezasıdır.

3- Spam veya Flood yapmak yasaktır: Sohbet alanının ve oyunun kalitesi için sohbet alanında spam veya flood yapmak yasaktır. Spam veya flood yapanlar uyarılmaksızın 2 saat mute cezası almaktadır. Yapılan spam veya floodun yapısına göre artabilir veya azalabilir. Örneğin bir oyuncu flood yapıp hakaret ediyorsa oyundan minimum 3 saat mute cezası almaktadır. Yani kısaca fazla kural ihlali sonucunda alınan cezalar birleştirilir. 

4- Hesap şifresi vermek/dağıtmak yasaktır: Hesabınızın güvenliği sizin sorumluluğundadır. Hesabınızın şifresini güvenliğiniz için kimseye vermemeniz gerekmektedir. Sohbet alanından şifre vermek veya hesap dağıtmak yasaktır. Dağıtılan hesap ve asıl hesap oyundan 5 saat uzaklaştırılır. 

5- Kendinizi yetkili olarak tanıtmak yasaktır: Sohbet alanından kendinizi yetkili olarak tanıtmak yasaktır. Bu ihlal sonucunda hesabınız kara listeye eklenir. Sohbet alanında yetkili yani admin veya moderatör olarak oyuncuları kandırmak hesabınızın yasaklanmasına ve kara listeye alınmasına sebep olacaktır.

 LightMice oyun ve sohbet kuralları bunlardır. Bu kurallara uymayan oyuncular ceza alır. Eğer bir oyuncunun 5’den fazla yasaklanması varsa LCoin üyeliği silinir ve asla LCoin kazanamaz. Ayrıca 5’den fazla yasaklanma durumunda profilden 1.000 first silinecektir. Kurallar hakkında LightMice ekibi olarak çok ciddiyiz.