LightMice Oyun Kuralları

_________________________________________________________________________________________________

 LightMice Oyun Kuralları

Lightmice Transformice oyunumuzun güncellenmiş Oyun Kurallarıdır. Her Oyuncunun bunları okuması gerekmektedir.  Bu makalemizin içerisinde en çok oyun kurallarımızdan bahsedeceğiz. Eğer bir oyuncu sizi rahatsız ediyorsa bu kurallara bakıp oyun içerisinde online adminlere şikayetinizi yapabilirsiniz. Hemen oyun kurallarımızı anlatmaya başlayalım.

• Abartmamak şartıyla basit küfürler serbesttir. Bir oyuncunun ailevi ve dini değerlerine hakaret etmek yasaktır.

• Oyunumuzda siyasi görüş belirtmek veya bir siyasi partiyi desteklemek gibi istenmeyen şeyler yapmak yasaktır. Bu bir oyun ve oyun oynadığınızı unutmayın!

• Oyunda ki oyuncuların huzurunu bozmak veya oyuncuların ortamını bozmak yasaktır.

•  Hile, hack, yardımcı program vs. yazılım kullanmak hesabınızın sınırsız uzaklaştırılmasına sebep olacaktır.

•  Oyun yetkililerine (admin, mod, vip, kurucu) hakaret etmek kesinlikle yasaktır. 

• Flood/Spam Yasaktır.

1- Reklam yapmak yasaktır: LightMice serverimizde, başka bir serverin reklamını yapmak yasaktır. Sohbet alanında +18 site paylaşmak yasaktır. Reklam yapmanın cezası: 24 saat yasaklanmadır. Site paylaşmanın cezası ise: 2 saat olarak belirlenmiştir.

2- Hakaret / Huzur ve Düzen bozmak yasaktır: Kaliteli bir oyun için sohbet alanında hakaret, huzur ve düzen bozmak yasaktır. Yapılan ihlalin yapısına göre ceza verilir. Minimum işlem: 1 saat mute (konuşamama) cezasıdır.

3- Spam veya Flood yapmak yasaktır: Sohbet alanının ve oyunun kalitesi için sohbet alanında spam veya flood yapmak yasaktır. Spam veya flood yapanlar uyarılmaksızın 2 saat mute cezası almaktadır. Yapılan spam veya floodun yapısına göre artabilir veya azalabilir. Örneğin bir oyuncu flood yapıp hakaret ediyorsa oyundan minimum 3 saat mute cezası almaktadır. Yani kısaca fazla kural ihlali sonucunda alınan cezalar birleştirilir. 

4- Hesap şifresi vermek/dağıtmak yasaktır: Hesabınızın güvenliği sizin sorumluluğundadır. Hesabınızın şifresini güvenliğiniz için kimseye vermemeniz gerekmektedir. Sohbet alanından şifre vermek veya hesap dağıtmak yasaktır. Dağıtılan hesap ve asıl hesap oyundan 5 saat uzaklaştırılır. 

5- Kendinizi yetkili olarak tanıtmak yasaktır: Sohbet alanından kendinizi yetkili olarak tanıtmak yasaktır. Bu ihlal sonucunda hesabınız kara listeye eklenir. Sohbet alanında yetkili yani admin veya moderatör olarak oyuncuları kandırmak hesabınızın yasaklanmasına ve kara listeye alınmasına sebep olacaktır.

Transformice oyun kurallarımız temel olarak bunlardan oluşur. Oyunumuzun düzenli olmasını istiyoruz bu sebepten dolayı ceza sistemini ağırlaştırmayı düşünüyoruz.

Lightmice Ceza Oranları Hakkında Bilgi Edinmek İçin Buraya Tıklayınız.