Anasayfa Genel Güvenli Ağlar Nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır ?

Güvenli Ağlar Nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır ?

Siber güvenlik ortamlarının çoğu, uzun yıllar boyunca biriktirilen ve uygulanan ürünlerin bir ekidir. Onlar karmaşık, hantal ve yönetimi sinir bozucu derecede zor. Daha da kötüsü, genellikle parçalanmışlardır ve siber rakiplere açık davetler olan boşluklar vardır. Sizi gerçekten güvence altına almayacak kadar karmaşık olan güvenlik, siber bir rakip kadar tehlikelidir. Tüm birbirinden farklı ürünlerinizin tehdit zekasını bir arada bulundurmalarını, iletişim kurmalarını ve paylaşmalarını sağlayan açık bir entegrasyon yapısı ile siber bir ortam hayal edin. Makine otomasyonunun insan zekası ile birleştiği yerlerde iş akışlarını daha verimli bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Ekibinizin gereksiz operasyonel yükten kurtarıldığı ve rakiplerle stratejik olarak mücadele etme yetkisine sahip olduğu yer. Tek bir yönetim sistemi ile her şeyin güvenliğini izleyebileceğiniz yer. Tüm güvenlik ürünlerinizin tehdit tehditleri boyunca sinerjistik olarak çalıştığı yerlerde – yeni tehditlere ustaca adapte olarak – koruma, tespit ve düzeltme -. Böylece işgücünüz verimlilikte atlar ve işiniz güvenle ilerler. Birlikte çalışan, sizin için çalışan siber güvenlik ürünlerinin gücüdür. Peki, neye odaklanmamız gerekiyor? • Önce işbirliği. Bunu tek başına satıcı veya teknoloji yapamaz.

Güvenli Ağlar Nedir?

Ancak, güvenliğin çok parçalı olduğunu kabul eden ve anlamlı entegrasyonlar oluşturmak için işbirliği içinde çalışan ürün satıcılarına ve sistem entegratörlerine ihtiyacınız var. • Otomasyon anahtarıdır. Otomasyon güvenliğin geleceğidir. Rutin işleri ortadan kaldırır, yeni işe alımlarda daha hızlı kiralama sağlar ve en zorlu problemlerinizi çözmeniz için en güçlü yeteneğinizi serbest bırakır. BT ortamı çok geniştir ve tehditler yalnızca elle yapılan işleme dayanmak için çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. • Daha iyi mimari. Sadece başka bir ürüne değil daha iyi bir mimariye ihtiyacınız var. Parçalanmış güvenliği dönüştürmek için, serbestçe erişilebilen ve satıcıya agnostik olan temel bir entegrasyon ve yönetim katmanı sunan birleştirici bir mimari yaklaşıma ihtiyacınız var. Ancak bunu başarabilmek için Güvenlik hakkındaki düşüncelerimizi temelden değiştirmemiz gerekiyor. Genellikle bunun bir düşünce, bir “cıvata” olduğunu ya da başka bir uyumluluk sorunu olduğunu düşünürüz (bazen Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) için geçerlidir).

Açık Entegrasyon, otomasyon ve düzenlenmiş bir platform yaklaşımı, kurumları gittikçe artan bir tehdit çağında dönüştürmeye ve mevcut insan kaynağını azaltmaya yönelik yapı taşları sağlayacaktır. Bununla birlikte, vizyoner kuruluşların siber tehditlerin etkilerini azaltmalarını, insan siber kaynakları ile daha fazlasını yapmalarını ve belki de GSYİH gibi şeyleri dönüşümlü bir katalizör olarak kullanmalarını ve vatandaşlara ve tüketicilere gelişmiş ve uyumsuz güvenli hizmetler sağlama yollarını kullanmasını sağlayacaktır. Sadece uyumlulukla ilgili değil Hassas verilerin güvenliğini sağlamak için mevcut çeşitli araçlar ve teknikler iyi belgelenmiştir. Saldırılar giderek bireysel çalışanların internet ayak izlerine göre düzenlenmektedir veya belirli sistemlere yöneliktir. Daha az açık olan şey, siber tehditlerin neden bu kadar hızlı geliştiğidir. Bu gelişen tehdit ortamıyla mücadele etmek için kuruluşlar, verilerin nerede depolandığını rapor ettikleri, kimin erişebileceğini izleyen ve daha riskli ve istihbarat odaklı olmak için siber olaylara (kötü niyetli veya kazara) tepki gösterdikleri bir uyum zihniyetinden uzaklaşmalıdır. . Bu amaçla, GCHQ Ulusal Siber Güvenlik Merkezi kolu, işletmelerin gereken pratik adımları anlamalarına yardımcı olmak için İngilizce’yi basit yazılmış olan Siber Güvenlik için 10 Adım yayınladı. Atos, bu kılavuzu bir kuruluşun mevcut tedarikçi sözleşmelerinden gelen genel servisler tarafından ne kadar iyi korunduğunu değerlendirmek için kullanır. Bu korumanın olgunluğu daha sonra boşlukları tanımlamak ve ek çalışma gerekli olup olmadığını belirlemek için ölçülebilir.

Güvenli Ağlar Nasıl Ortaya çıkmıştır ?

Temel yetenekler İş dünyası liderleri, hissedarlar, çalışanlar, politikacılar ve vatandaşlar, kişisel verileri korumak için kuruluşların çıkarlarına en uygun şekilde davranmaya çalışırlar. Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin (GSYİH) gelmesi ve güvenlik ihlaliyle sonuçlanabilecek önemli cezalar (yıllık cironun% 4’üne kadar) ile başarılı bir saldırı, alt çizgiyi önemli ölçüde etkileyebilir, hisse fiyatını etkileyebilir veya hatta uzlaşabilir bir örgütün çok varlığı. Bu bağlamda, örgütlerin gelişen siber tehdidin ticari etkisini tam olarak anlamaları gerekir. Elbette, hassas verileri belirli tehditlere karşı koruyacak güvenlik kontrolleri kullanmaları gerekir; ancak aynı zamanda kurumun genel siber dayanıklılığını da sağlamalıdırlar. Temel olarak, bu şu anlama gelebilir: • yalnızca bir uzlaşma varlığını tespit etmekle kalmaz, aynı zamanda başarılı bir siber saldırının hızlı bir şekilde artmasına tepki vermek için • kuruluşun bir siber olaydan kritik iş operasyonlarını kurtarma yeteneğini sınamak ve temelini optimize etmek Düzenli yamalama, sürüm kontrolü ve varlık kontrolü gibi BT hijyeni; • Vatandaşların, müşterilerin, çalışanların ve hissedarların çıkarlarını korumak için organizasyonun ve yapının karşılaştığı siber riskleri belirler. Atos, değişen tehdit ortamına yanıt olarak dayanıklılıklarını artırmak için müşterilerini bu yolculukta destekliyor. Müşterilerimizin günümüzün sürekli ve gelişen siber tehditlerinden operasyonları tespit etmelerine, tepki göstermelerine ve kurtarmalarına yardımcı olacak uçtan uca bir çözüm sunuyoruz. Ekonomimizin dijital bir ekonomi olması nedeniyle İngiltere endüstrisinin bu [siber] tehdide karşı korunması kesinlikle çok önemlidir. İşletmelerin% 95’inden fazlası internet erişimine sahip. Çalışanların% 60’tan fazlası işte bilgisayar kullanıyor. İnternet yetişkinlerin% 80’inden fazlası tarafından günlük olarak kullanılıyor – ve Birleşik Krallık’taki beş kişiden dördü geçen yıl çevrimiçi bir şey satın aldı. Başarılı bir saldırının maliyetinin çok büyük olabileceğini biliyoruz. Bugünkü mesajım açık: siber üzerinde yoğunlaşmıyorsanız, kaos kurup suçlulara yiyecek içecek sağlıyorsunuz… Bu, İngiltere’yi yaşanabilecek en güvenli yer haline getirmeyi amaçlayan yeni Ulusal Siber Güvenlik Merkezini yaratmamızın nedenlerinden biri. ve çevrimiçi iş yapın. Ana siber güvenlik ihlallerini düzenli olarak duyuyoruz ve önlenebilir olup olmadıklarını merak ediyoruz. Kuralcı Güvenlik tam olarak şununla ilgilidir: büyük veri ve süper bilgi işlem yeteneklerinden yararlanarak ihlallerin önlenmesi. Teknolojiler ilerledikçe, siber güvenlik reaktif ve proaktif bir modelden, sonraki tehditleri tespit etmek ve güvenlik kontrol yanıtlarını otomatikleştirmek için analitik modellerini analiz edebilen tanımlayıcı bir modele doğru kayıyor.

Daha fazla içerik getir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunları Beğenebilirsiniz.

Minimum Bilgi Güvenliği Kontrolleri

Tedarikçi, güvenlik endüstrisi standartlarına uygun kurumsal güvenlik politikaları ve stan…